مجتمع صنعتی رضا

REZA INDUSTRIAL COMPLEX

               Cranes & Components...          We can do it ...

جرثقیل سقفی دو پل

جرثقیل های سقفی دو پل دارای دو بوم اصلی میباشند که وینچ اصلی به همراه راهبر عرضی بر روی بوم ها قرار میگیرد.جرثقیل های سقفی  دو پل در سالن ها و سوله ها مورد استفاده قرار میگیرند. در  این نوع جرثقیل ها همانند جرثقیل های تک پل ،دو ریل موازی در طول سالن بر روی کله گاوی (crane support) قرار  میگیرند که جرثقیل دو پل بر روی این ریل ها بصورت طولی حرکت میکند.

جرثقیل های سقفی دو پل با توجه به دهانه و ظرفیت حمل بار طراحی میگردند و بوم های اصلی در دهانه و ظرفیت های پایین میتوانند بصورت تیرآهن های صنعتی استفاده گردند.اما در ظرفیت های بالا بوم های اصلی بصورت باکس طراحی میگردند.بر روی بوم های اصلی چهارپهلو نصب میگردد که به عنوان راهنمای حرکت راهبر عرضی در طول بوم اصلی استفاده میشود.

مزایای جرثقیل های سقفی دو پل :

بهترین راه حل برا ی جابجایی مواد در سالن‌هایی است که دهانه و ظرفیت بیشتری مورد نیاز می‌باشد.این نوع جرثقیل‌ها  ارتفاع و عرض بیشتری را در سالن جهت جابجایی پوشش میدهند.(به این دلیل که قلاب بین دو بوم اصلی قرار میگیرد و راهبر عرضی بصورت کامل بر روی دو بوم حرکت میکند)در این نوع جرثقیل ها طراحی و محاسبه و ساخت سازه بسیار حائز اهمیت میباشد،بدین معنا که وزن مرده در سازه باید به حداقل برسد و در نتیجه فشار کمتری به سالن و ریل های طولی وارد شود و همچنین از لحاظ اقتصادی به صرفه تر باشد.

همچنین در جرثقیل های دو پل قابلیت نصب راهرو و پاگرد وجود دارد که این امر باعث سهولت در دسترسی به کالسه عرضی و اجزا و قطعات جرثقیل و همچنین آسان شدن تعمیر و نگهداری جرثقیل میگردد.همچنین این راهرو پاگرد امکان دسترسی بسیار مناسبی به سیستم های روشنایی سالن،تاسیسات گرمایشی ،خطوط برق رسان و سیستم های تهویه سالن به کارکنان میدهد.

  • جرثقیل های سقفی دو پل حداکثر تا ظرفیت 300 تن و دهانه 50 متر قابلیت ساخت و استفاده دارند.

  • این نمونه از جرثقیل ها توانایی حمل بار و جابجایی با سرعت بالا را دارا میباشند.

  • جرثقیل های دو پل قابلیت حرکت در 3 جهت X،Y و Z را دارند که میتوانند بصورت دستی در ظرفیت های پایین(حداکثر 5 تن) و بصورت برقی بنا به نیازها و درخواست مشتری طراحی گردند.

  • قابلیت استفاده در صنایع سنگین و پرکار (صنایع فولاد و ریختگری،کارخانه های سنگبری،کارخانه های سیمان،انبارها و ...)

  • دارای گروهای مختلف کاری با توجه به میزان استفاده و کاربری جرثقیل(طراحی سازه و همچنین انتخاب وینچ،موتور گیربکسها و تمامی قطعات برقی و مکانیکی  با توجه به کلاس کاری جرثقیل انجام میگردد.)

  • سرعتهای حرکتی مختلف با توجه به کارکرد جرثقیل و تقاضای مشتری(استفاده از دو سرعت کم و زیاد در تمامی جهات و همچنین استفاده از اینورتر )

  • استفاده از میکروسوییچ در تمامی جهات،جهت ایمنی و جلوگیری از صدمات و خسارات حاصل از ضربه

  • سیستم برق رسانی میتواند بصورت کابل تخت و ریل گالوانیزه یا بصورت شین و باس بار در حرکت های طولی و عرضی اجرا گردد.

  • قابلیت استفاده از وینچ زنجیری و بکسلی

 


ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :