مجتمع صنعتی رضا

طراحی ، ساخت و تعمیر قطعات

صنایع نفت و گاز و پتروشیمی

نیروگـاه ها، صنایع غـذایی، معادن و...

طراحی، مهندسی معکوس، ساخت و بومی سازی قطعات و تجهیزات

به دلیل اتکای اقتصاد کشور عزیزمان به درآمدهای نفتی، صنعت نفت ایران همواره بزرگترین جنبش اقتصادی کشور می باشد.

امروزه کشور ما با داشتن 836 میلیارد بشکه ذخایر هیدروکربور مایع (نفت خام، مایعات و میعانات گازی) و در حدود 34 تریلیون مترمکعب ذخایر گازی و با قرار گرفتن در رتبه نخست دنیا از حیث برخورداری از مجموع ذخایر هیدروکربوری، در جایگاه ویژه ای از لحاظ امنیت انرژی در جهان قرار دارد.

با توجه به توضیحات ارائه شده، بدیهی است که صنایع وابسته به نفت و گاز در کشور از قدمت و اهمیت ویژه ای برخوردار باشند. یکی از مباحث بسیار مهم در سالیان اخیر، مبحث بومی سازی، فرآیند مهندسی معکوس و ساخت داخل قطعات صنایع مرتبط و وابسته نفت و گاز می باشد. همچنین بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت نفت و گاز با توجه به افزایش نرخ قیمت دلار از نظر اقتصادی توجیه مناسبی خواهد داشت و در عین حال می تواند به رونق تولید در داخل کشور کمک شایانی نموده و موجبات خودکفایی این صنعت را تا حد قابل توجهی ایجاد نماید.

در این میان مجتمع صنعتی رضا با تکیه به تجربه مناسب، نیروی انسانی آموزش دیده و دلسوز و همچنین تجهیـزات و ماشین آلات خاص و پیشرفته در واحد تولید، آمادگی خود را جهت انجام پروژه های بومی سازی شامل مهندسی معکوس، طراحی و مدلسازی، همچنین ساخت قطعات و تجهیزات صنایع اعلام می دارد.


ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :